Interwencja w Groszkowie gm. Sztum

Interwencja w Groszkowie gm. Sztum

        Kiedy przyjechaliśmy jeden pies był martwy, dwóm pozostałym udało się pomóc!
Policja z Nowego Dworu Gdańskiego kontaktuje się z naszym Inspektorem z prośbą o pomoc do konającego psa. Jest godzina 18.00 i nikt w bliższej okolicy nie chce pomóc…
Sprawdzamy jak szybko możemy dojechać pod wskazane miejsce. Po 30 minutach jesteśmy już na miejscu. Niestety, przybywamy za późno… złość, bezradność i nie możemy zrozumieć dlaczego nikt wcześniej nie pomógł.
Niestety psiak już nie żyje, umarł z głodu!
Na posesji znajdujemy jeszcze dwa inne psiaki w fatalnych warunkach, którym możemy pomóc i je uratować! Jeden z psiaków zamiast budy miał opartą o oborę papę a na ziemi wyścielona słomę. Łańcuch tego biedaka waży 3,5 kg!
Drugi psiak wychudzony przy kolejnej prowizorycznej rozpadającej się budzie. Uwiązany na łańcuchu dodatkowo na szyi sznurek, który wrzynał się w skórę.
Decyzja naszych Inspektorów była natychmiastowa – zabieramy psiaki!
Właścicielka podpisała zrzeczenie się praw do zwierząt, a na Policję trafiło również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Zwłoki martwego psiaka zostały zabezpieczone i zostaną poddane sekcji zwłok. Dwa uratowane pieski są pod opieką OTOZ Animals.
KRS 0000069730