Jeżeli kochasz zwierzęta, chcesz ofiarować im swoją pomoc i umilić im pobyt w schronisku, zostań naszym wolontariuszem.

Wystarczy, że podpiszesz umowę wolontariatu:

– Jeśli masz ukończone osiemnaście lat, wystarczy, że wypełnisz w dwóch egzemplarzach umowę wolontariatu i przyjdziesz z nią do schroniska. Tego samego dnia, możesz zacząć nam pomagać.

– Jeśli nie masz lat osiemnastu, ale ukończyłeś piętnaście, musisz zabrać jednego z rodziców do schroniska i razem z nim podpisać umowę (rodzic podpisuje zezwolenie).

– Jeśli nie masz jeszcze piętnastu lat, prosimy Cię o cierpliwość. W między czasie, możesz organizować w swojej szkole zbiórki karmy, koców, akcesoriów niezbędnych do wyprowadzania psów.

Będąc wolontariuszem można (zawsze po konsultacji z pracownikami biura): 

– wyprowadzać psy na spacery;
– dokarmiać, czesać, oswajać;
– oswajać: mile widziane głaskanie, tulenie zwierząt (to jeden z przyjemniejszych obowiązków, oczekują na pieszczoty szczególnie szczenięta i kociaki);
– pomagać w pracach biurowych;
– brać zwierzęta na dom tymczasowy;
– organizować akcje pomocy zwierzętom ze schroniska, np. zbiórki karmy, koców itd.;
– udzielać się na forum wolontariuszy;
– aktywnie angażować się w działalność schroniska.

UWAGA! Prosimy wszystkich wolontariuszy aby przynosili ze sobą rzeczy na przebranie. W naszym schronisku jest szatnia. Jest to ważne z kilku powodów: po pierwsze podczas zabaw z psami można się ubrudzić, po drugie, na ubraniu przenosimy wszystko to z czym mamy styczność a co może u naszego domowego zwierzęcia wywołać np. infekcję. Zwierzęta w schronisku otoczone są troskliwą opieką medyczną, niemniej jednak przebywają w dużej grupie, która z natury rzeczy jest bardziej podatna na wzajemne przekazywanie sobie chorobotwórczego wirusa lub bakterii.

Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i działania, również niekonwencjonalne mogące pomóc zwierzętom z naszych schronisk.

Dokumenty do pobrania:

Umowa wolontariatu

Zakres obowiązków

Zezwolenie rodzica/opiekuna