OTOZ Animals

 

Obecnie OTOZ Animals prowadzi 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt, w tym przytulisko dla zwierząt gospodarskich “Rogate Ranczo”. Pod naszą opieką znajduje się ponad 2000 porzuconych psów i kotów oraz zwierzęta gospodarskie: konie, kucyki, krowy, cielęta, świnki, kozy, króliki, i osiołek. Wszystkie zostały odebrane ludziom, którzy je źle traktowali – bili, głodzili, czasami wręcz katowali.

Nasi Inspektorzy codziennie przeprowadzają interwencje w sprawach niehumanitarnego traktowania zwierząt. W 2019 r. przeprowadziliśmy takich interwencji 6046. W wielu sprawach walczymy w sądach o kary dla oprawców zwierząt. Działamy zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt oraz Ustawą o działalności Organizacji Pożytku Publicznego i Wolontariatu. Staramy się jak najlepiej odmienić los naszych podopiecznych. Często pod skrzydłami OTOZ Animals uratowane zwierzaki zmieniają się nie do poznania! Wcześniej skatowane, zagłodzone, chore, zaniedbane – teraz zdrowe, najedzone i choć trochę szczęśliwe. Trochę, bo pełnię szczęścia daje dopiero adopcja. Regularnie prowadzimy akcje adopcyjne, do końca października 2019 roku udało się nam uratować i znaleźć nowe domy dla 4912 psów oraz 2879 kotów.

Środki uzyskane dzięki Państwa hojności umożliwiają nam remonty w prowadzonych przez nas schroniskach: co roku modernizujemy i budujemy nowe kojce i wybiegi dla psiaków. Przed zbliżającą się zimą szczególną uwagę zwracamy na stan techniczny bud dla psiaków znajdujących w schroniskach. Wiele trafiających do nas zwierząt wymaga natychmiastowej opieki lekarza weterynarii, dlatego więc dla ponad 2000 zwierząt kupujemy olbrzymią ilość leków i szczepionek – finansujemy stałą opiekę weterynaryjną. Trafia do nas wiele psów i kotów po wypadkach komunikacyjnych, wówczas najczęściej konieczna jest natychmiastowa operacja ratująca życie.

JEŚLI CHCESZ ADOPTOWAĆ PSA LUB KOTA, ODWIEDŹ STRONY NASZYCH SCHRONISK!

Zobaczysz zdjęcia i opisy zwierząt przygotowanych do adopcji i czekających z utęsknieniem na nowy dom!

SCHRONISKO W GDYNI

SCHRONISKO W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

SCHRONISKO W OŚWIĘCIMIU

SCHRONISKO W TCZEWIE

SCHRONISKO W DĄBRÓWCE

SCHRONISKO W ELBLĄGU

SCHRONISKO W ZIELONEJ GÓRZE

SCHRONISKO W SOMPOLNIE

ROGATE RANCZO 

SCHRONISKO W KOŚCIERZYNIE